Alan Walker, K-391, Tungevaag, Mangoo – Play

Alan WalkerJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór norweskich DJ-ów i producentów muzycznych Alana Walkera i K-391, norweskiego artysty i producenta muzycznego Tungevaag oraz szwedzkiego producenta i DJ-a Mangoo zatytułowany “Play”. Singiel zawiera wokal niewymienionej norweskiej artystki Torine Michelle Bjåland występującej pod pseudonimem Torine. Kawałek jest coverem singla Mangoo „Eurodancer”, wydanego w 2000 roku.
Gatunek nowej piosenki to Downtempo i dance. Kawałek napisali: Alan Walker, Alexander Standal Pavelich, Anders Frøen, Edvard Normann, Halvor Folstad, James Njie, Kenneth Nilsen, Kristoffer Haugan, Mattias Brånn, Martin Tungevåg oraz Øyvind Sauvik. Kompozycja została wyprodukowana przez Mangoo, Martina Tungevaaga, Alana Walkera i K-391.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 30 sierpnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 173 701 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Jarand Herdal. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 2,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Faded” osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w pierwszej piątce w ponad 25 krajach. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie.
Alan Walker, który muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów i wytwórni, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata muzyki elektronicznej. Producent ma na koncie występy na największych europejskich festiwalach, w tym Lolapalooza, Creamfields, Tomorrowland, a także występy w roli supportu przed Rihanną podczas ANTI Tour World. W dyskografii DJ-a znajduje się na razie jeden album studyjny pt. “Different World” z 2018 roku. Najbliższy koncert artysty odbędzie się 13 października 2019 r w Memoire, Everett, MA, US, a kolejny 18 października 2019 w Story Nightclub, Miami Beach, FL, US.
Kenneth Osberg Nilsen, lepiej znany pod pseudonimem K-391, jest norweskim producentem muzycznym i DJ-em. Najbardziej znany jest z singla „Ignite” z 2018 roku, który powstał we współpracy z Alanem Walkerem. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w Norwegii. Artysta na razie nie wydał albumu studyjnego.
Martin Tungevaag (ur. 9 lipca 1993 r.) znany jako Tungevaag, jest norweskim artystą i producentem muzycznym, który osiągnął sukces w Europie dzięki elektronicznym numerom „Samsara 2015” i „Wicked Wonderland”. Dwukrotnie był nominowany do norweskiej i szwedzkiej nagrody Grammy (Spellemannprisen i Grammis). Artysta na razie nie wydał albumu studyjnego.
Mattias Brånn (ur. 29 listopada 1983 r.) znany jako Mangoo (wcześniej znany jako DJ Mangoo), to szwedzki autor piosenek, producent i DJ najbardziej znany z kompozycji „Eurodancer” (2000), „The Melody” (2000), „Generation Love (2000) i „Fanta & Rose” (2010). Jego dyskografie zamyka album “Russ Buss Collection 2010 – 2014” wydany w 2014 roku.
źródło: muzyczneradio.pl, en.wikipedia.org, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

[Verse]
We used to hide under the covers
Serenade each other
With careless melodies
Something buried deep inside us
The major and the minor
We’re like piano keys
[Chorus]
You played for me
You played for me, Oh-oh
You played for me
I swear it, even in my sleep
I hear it like the memory
Of everything we used to be
[Drop]
You played for me
You played for me
You played for me
[Verse 2]
We couldn’t stop the world from turning
It was like a whirlwind
Scattered us like leaves
But I’m stuck inside a feeling
The song that never leaves
We were like a symphony
[Chorus]
You played for me
You played for me, Oh-oh
You played for me
I swear it, even in my sleep
I hear it like the memory
Of everything we used to be
[Drop]
You played for me
You played for me
You played for me
[Bridge]
You and me
You and me
You and me
You and me
You and me
You played for me
[Outro]
I swear it, even in my sleep
I hear it like the memory
Of everything we used to be
You played for me
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 22 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *