AKCENT – nowa piosenka

akcentTytuł nowej piosenki zespołu Akcent to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Akcentu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu Akcent zatytułowana “Nie wolno zabić tej miłości”. Premiera tego kawałka odbyła się w trakcie jednego z koncertów w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. W ciągu dwóch miesięcy zapis tego występu zanotował ponad 1,1 mln odsłon.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz (ma na koncie takie przeboje, jak m.in. “Szklana pogoda” Lombardu, “Jolka, Jolka pamiętasz” i “Za ostatni grosz” Budki Suflera, “Chodź, pomaluj mój świat” Dwa Plus Jeden, “Aleją gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, “Cicho” Ewy Farnej, “Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli i “Słodkiego, miłego życia” Kombi), natomiast kompozytorami są Zenon Martyniuk oraz Marcin Nierubiec (ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Doda, Izabela Trojanowska, Gromee i inni).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 481 902 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Jan Hryniak (ma w dorobku wypuszczony w połowie lutego tego roku film “Zenek” opowiadający historię króla disco polo). Zdjęcia kręcone były w rodzinnych rejonach Zenka, czyli na Podlasiu – w Białowieży i okolicach. W teledysku wykorzystano także fragmenty filmu “Zenek”. Przepiękna fabuła w wideoklipie oraz piękne widoki dodają uroku nowemu numerowi Zenka.

“Będzie w nim historia miłości, ale nie zabraknie klimatów Podlasia i tęsknoty za dawnymi czasami. Idealnie ten obraz wpasował się mój sprowadzony z USA mercedes 500 SL. Chciałem, żeby efekt był jak w dawnym kinie” – tak zapowiadał klip Zenek w rozmowie z Super Expressem.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Przez Twe Oczy Zielone”, który na Youtube ma już 188 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Przez Twe Oczy Zielone” powstał na potrzeby Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, gdzie grupa odebrała za nią nagrodę publiczności w 2014, statuetkę za wygraną w plebiscycie na najlepszą piosenkę programu Disco Polo Live w 2016 i „Festiwalową Złotą Dwudziestkę” w 2017. Nutka na liście Top – Dyskoteki zajęła pozycję numer 22. Do kawałka zrealizowano oficjalny wideoklip, który miał premierę 13 listopada 2014 w serwisie YouTube. W 2015 został okrzyknięty „teledyskiem wszech czasów” na 20. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W lipcu 2017 przekroczył próg 100 mln wyświetleń, stając się najczęściej oglądanym polskim teledyskiem na YouTube. Kawałek zyskał dużą popularność w Internecie, za sprawą reprezentacji Polski w piłce nożnej. Reprezentacja przy tej kompozycji w szatni świętowała zwycięstwo z Irlandią w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy Euro 2016. Nutka ta do dziś wybrzmiewa na prawie każdej imprezie, gdzie pojawia się muzyka taneczna.

Lider grupy Akcent Zenon Martyniuk to najpopularniejszy wokalista muzyki disco polo. Każdy koncert formacji Akcent jest wyprzedawany do ostatniego biletu. Zenek Martyniuk to człowiek, który wyznacza trend w świecie muzyki disco polo. Zaś w latach dziewięćdziesiątych był jednym z głównych prekursorów gatunku disco polo. Wielokrotnie nagradzany na wielu festiwalach za swoją twórczość. Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka wydany 12 marca 2019 roku album “Zaczarowana wyspa”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Green Star. Płyta jest utrzymana w gatunku disco polo i zawiera 12 numerów.

Jako ciekawostkę podamy, że nakręcono film biograficzny o życiu króla disco polo. Film nosi tytuł Zenek, a reżyserem filmu został Jan Hryniak, który wcześniej pracował m.in. przy serialu Czas Honoru. Film trafił do kin 14 lutego 2020. W wokalistę wcieliło się aż dwóch aktorów – 25-letni Jakub Zając (Belfer, Najlepszy) oraz 40-letni Krzysztof Czeczot (Pitbull. Nowe Porządki, Kobiety Mafii 2). Zając zagrał młodego Martyniuka, a Czeczot wcielił się w starszego bohatera.

Najbliższy koncert grupy ma się odbyć 11.12.2021 w Arena Toruń, Toruń, ul. Bema 73-89, woj. kujawsko-pomorskie.

źródło: muzyka.interia.pl, radiowawa.pl, | disco-polo.info, radiozet.pl, mediadisco.pl, KM, Wikipedia, kiwiportal.pl, i inne

Tekst nagrania “Nie wolno zabić tej miłości”

Dzisiaj na peronie,
Mignęła jej twarz,
Wtedy zrozumiałem,
Jak bardzo jej brak,
Dziś nasze sny, dziś nasze sny,
Pokrywa rdza
Radio właśnie grało,
Nasz numer sprzed lat,
Nagle wspomnieniami rozpalił się świat,
Lecz nie ma nas, już nie ma nas,
I tylko żal.
Nie wolno zabić tej miłości,
Chociaż spalisz mosty ona żyje w nas,
Nie wolno nigdy bez litości,
Zabić tej miłości, która żyje w nas,
Nie wolno zabić tej miłości, niechaj trwa…
Nigdy nie docenia się szczęścia, gdy jest,
Zawsze za zakrętem,
jest piękniej sam wiesz,
Chcę cofnąć czas, chce wrócić tam,
Po śladach łez.
Nie wolno zabić tej miłości,
Chociaż spalisz mosty ona żyje w nas,
Nie wolno nigdy bez litości,
Zabić tej miłości, która żyje w nas,
Nie wolno zabić tej miłości, niechaj trwa…
Nie wolno zabić tej miłości,
Chociaż spalisz mosty ona żyje w nas,
Nie wolno nigdy bez litości,
Zabić tej miłości, która żyje w nas,
Nie wolno zabić tej miłości,
Chociaż spalisz mosty ona żyje w nas,
Nie wolno nigdy bez litości,
Zabić tej miłości, która żyje w nas,
Nie wolno zabić tej miłości, niechaj trwa…

Lista utworów

1. Biała Mewa
2. Biorę urlop od Ciebie 2010
3. Bo ja dobrze o tym wiem
4. Całuj Mnie
5. Cansas
6. Chłopak z gitarą
7. Cinzano
8. Cudowny sen
9. Jola
10. Nie wolno zabić tej miłości
Pozostałe utwory są na tej stronie

Akcent – polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w Bielsku Podlaskim. Grupa istnieje od 1989 roku. Na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie zespół otrzymał Grand Prix. Obecny skład formacji stanowią dwie osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Zenon Martyniuk. Ich debiutancka płyta zatytułowana Akcent 1 ukazała się w 1991 roku nakładem wytwórni płytowej J. M. W i jest utrzymana w gatunku disco polo. Album zawiera 10 piosenek. Na kasecie oprócz Martyniuka, można usłyszeć również wokal Mariusza Anikieja. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 126 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *