Agnieszka Chylińska – Schiza

Agnieszka-ChylinskaW sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Agnieszki Chylińskiej zatytułowany “Schiza”. Kawałek to drugi singiel promujący najnowszy album artystki (trzeci studyjny) “Pink Punk”, który ukazał się 26 października 2018 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Krążek jest utrzymany w gatunkach rock oraz punk rock. Płyta zadebiutowała na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Album uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ponad 15 tysięcy kopii. Krążek zawiera 11 numerów. Warstwę muzyczną albumu opracowali Bartek Królik i Marek Piotrowski, odpowiedzialni również za dwa poprzednie wydawnictwa Chylińskiej. Wszystkie teksty napisała sama artystka. „Pink Punk” to kolorowy krzyk artystki, która nawiązując muzycznie do czasów sprzed wielkiego sukcesu, postanowiła w charakterystycznym dla siebie stylu wykrzyczeć bezkompromisowymi tekstami całą siebie. Zawsze prawdziwa, zawsze szczera. Album to bezpardonowa wypowiedź dorosłej kobiety, która nie chce nigdy tworzyć przewidywalnych scenariuszy. Ani na scenie, ani w życiu. – “Płyta ‘Pink Punk’ to moment, kiedy wstałam i z histerycznym śmiechem postanowiłam biec… przed siebie” – tak artystka opisuje materiał na nowej płycie. Wydawnictwo promuje trasa koncertowa PINK PUNK TOUR. Najbliższy koncert odbędzie się 15.02.2019 w KATOWICACH / Spodek, a kolejny 1.03.2019 w SZCZECINIE / Klub PERON 5.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Agnieszka Chylińska, natomiast kompozytorami są Bartek Królik i Marek Piotrowski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 861 347 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Gawenda. W czarno-białym teledysku występuje alter ego wykonawczyni – widzimy dwa wcielenia wokalistki, nastolatkę i dojrzałą kobietę. – „W teledysku występuje moje alter ego – Amelia. Wróżę jej wielką karierę aktorską” – mówi Chylińska. Wideoklip do kompozycji zrealizowała grupa AG Studio, odpowiedzialna za obraz do przeboju ‘Królowa Łez’ z poprzedniej płyty Agnieszki ‘FOREVER CHILD’. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-latki pt. „Królowa łez”, który na Youtube ma przeszło 59 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Warto wspomnieć, że artystka od 2008 jest jurorką w programie TVN – Mam talent!.

Wyłącznym organizatorem trasy koncertowej Agnieszki jest jej wieloletni management – firma Top Management.
źródło: wytwornia.pl, radiozet.pl, antyradio.pl, allaboutmusic.pl, rmf.fm, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Agnieszki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Schiza”

Schizo, moja schizo
Daj mi dziś spokój
Daj mi dziś żyć
Schizo, moja schizo
Zabrałaś mi wszystko
Naiwna i dziecinna wciąż chcę być
Chcę uwolnić się z twych rąk
Schizo, to znowu ty, schizo
Chcę cię gdzieś zamknąć
Nie chcę cię znać
Nie chcę cię znać
Naiwna i dziecinna wciąż chciałam być
Chciałam taka być
A dzisiaj tylko ciebie mam
I wiem, że nikt nie będzie wierny mi
Jak ty
Naiwna i dziecinna wciąż chciałam być
Chciałam taka być
A dzisiaj tylko ciebie mam
I wiem, że nikt nie będzie wierny mi
Naiwna i dziecinna i niewinna
Zrozum mnie, nie niszcz mnie
Ciągle obezwładniasz mnie
Śmiejesz się
Ze mnie śmiejesz się
Idź precz

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 42 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *