Aga Dyk – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Agi Dyk to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Agi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Agi Dyk zatytułowany “S.O.S.”. O genezie powstania kawałka Aga mówi:


“‘„S.O.S’ jest moją reakcją i zarazem głosem sprzeciwu na to co dzieje się w moim, w naszym najbliższym otoczeniu. Ja i moja rodzina-przyjaciele, została zastąpiona przez określenie ja i mój smartphone-komputer. Nie trzeba daleko szukać. W szkole, w pracy, w restauracji, w parku. Dorośli i dzieci w każdej wolnej chwili jak zahipnotyzowani patrzą w ekran swoich telefonów. Nikt ze sobą nie rozmawia. Nie szuka kontaktu z drugą osobą. Przebywanie cały czas w sieci uzależnia, niszczy relacje międzyludzkie i oddala nas od naszych najbliższych. Granica jest bardzo cienka. Warto to sobie uzmysłowić by potem tę mądrość wpoić naszym dzieciom.”

Gatunek nowej piosenki to pop. Aga Dyk jest współautorką tekstu obok Beaty Ejzenhart. Muzykę napisał współpracujący z nią od dawna znakomity producent i kompozytor, Marcin Kuczewski.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 października 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 920 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Paweł Deska, scenariusz do niego napisali Aga Dyk oraz Paweł Deska, a zdjęcia do niego nakręcili Wojtek Reguła, Wojciech Szpara i Marek Świerczek. W teledysku wystąpili: Jaś Brak, Ewa Błachnio, Katarzyna Chlebny, Karol Wolski i Kajetan Konarzewski. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniej artystki pt. „Wracaj.com”, który na Youtube ma już 1 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Tekst utworu

Co tu serwuje nam
dmuchany raj
karykatura pusta
W jednej garści
wszystko masz
przyjaciół tłum
choć sam
masz nieruchome usta
Życie mija wirtualnie gdy
samotnośc puka do twych dni
Przewijasz kolaż cudzych dni
samemu
Trudno znaleźć sens
Alfabetem morsa
S.O.S. nadajesz od lat
S.O.S.
Pragniesz się wydostać
Alter ego woła
już czas!
Schematyczny uśmiech, gest
Bumerng ślesz
czy wróci tego nie wiesz
Syntetycznie jakoś jest
Przeczucie rodzi się
ten film jest nie dla ciebie
Życie mija wirtualnie gdy
samotnośc puka do twych dni
Przewijasz kolaż cudzych dni
samemu
trudno znaleźć sens
Alfabetem morsa
S.O.S. nadajesz od lat
S.O.S.
Pragniesz się wydostać
Alter ego woła
już czas!
S.O.S.
S.O.S.
W przestrzeni ludzkich serc
nawiguj siebie, mnie
choć trochę miejsca być powinno
na zwykły ludzki gest
Alfabetem morsa
S.O.S. nadajesz od lat
S.O.S.
Pragniesz się wydostać
Alter ego woła
już czas!
Zwykły ludzki gest

Lista utworów

1. „Creme Brulee”
2. „Wracaj.com”
3. “Kropla Rosy”
4. “Stróż”
5. “S.O.S.”
Agnieszka Dyk to wokalistka, autorka tekstów, aktorka scen muzycznych. Jest aktywną przedstawicielką Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jest laureatką ponad dwudziestu festiwali i konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W jej ręce trafiła m.in. Złota Jodła na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2003 czy Złota Nutka na XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka” 2004. Współpracowała z krakowską formacją Kulturka, z którą nagrała takie utwory jak „Mało Wiesz o Miłości” czy „Sorry Mama”. Z zespołem Sane nagrała utwór „Berlin Płonie”.
W 2004 roku wygrała program Szansa na Sukces z udziałem zespołu Brathanki. 5 lat później zespół zaprosił ją do współpracy. Od tego czasu zagrała z nimi ponad 500 koncertów w Polsce i zagranicą i nagrała trzy płyty: Brathanki Grają Skaldów (2011), Brathanki – Kolędy (2012) i moMtyle (2014). Ostatnie wydawnictwo promował singiel „Mamo, Ja Nie Chcę Za Mąż”, który zdobył już ponad 12 mln odsłon w serwisie YouTube.
W 2015 Polskie Radio Kielce przyznało jej Złoty Mikrofon w kategorii Wokalistka Roku 2015. Zdobyła Nagrodę Specjalną w Świętokrzyskim Plebiscycie Kobieta Roku 2016.
Równolegle z działalnością w Brathankach, Aga rozpoczęła pracę nad solowymi utworami. Jej solowe single „Creme Brulee” i „Wracaj.com” zyskały ponad milion wyświetleń na YouTube.
W 2018 roku Aga wydała swój pierwszy solowy album pt. „Odlot na Dominikanę”.
Gatunki jej muzyki to folk, rock i pop.
źródło: Materiały prasowe

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 8 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *